Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 29. května 2020 Maxmilián, Maxim

Z Osla nebo z Karlína, nácci jedna rodina

1. 09. 2011 14:49:16
V předcházejícím článku jsem psal o nesrovnalostech mediálního popisu norského masakru a v závěru článku jsem si dovolil zamyslet se nad tím, jak by mohlo být využito nové historické postavy pravicového extremisty a svobodného zednáře Breivika ke stigmatizování politických odpůrců. Ani ve snu mne nenapadlo, že tato moje spekulace dostane během několika dnů konkrétní obrysy. Martin Bursík, ještě celý zelený po přestálé nemoci, nastoupil před novináře a vystoupil s prohlášením, které vkládá přímou paralelu mezi vraha Breivika a prezidenta Klause a jeho okolí. Inu jak zpívají Plastic People: „Když je dnes člověku dvacet, chce se mu hnusem zvracet“. Dvacet mi bylo v polovině osmdesátých a věru tak. Dnes je mi přes čtyřicet a mám toho „k zblití ještě více“. Zejména po takovýchto výkonech, jaký předvedl Martin Bursík. Těším se na sklerózu.
Škoda, že poručík Aldo Raine nedokončil svou práci. Byli bychom je rozeznali na první pohled
Škoda, že poručík Aldo Raine nedokončil svou práci. Byli bychom je rozeznali na první pohled

Nejprve mne napadlo, že když je potrestán subalterní úředník za prý urážku náhle se probudivšího chudáčka starého aristokratického ministra, měl by být asi potrestán i „politický zkrachovalec“ (hezký to termín z Rudého kráva) za urážku bdícího prezidenta. Ale tyto úvahy jsem rychle zaplašil neb v demokratické společnosti si přece každý může říkat co chce, že? Raději jsem se rozhodl, že se trochu podívám na propíranou iniciativu D.O.S.T. a taky na nejčerstvější výplody těch, kdo stojí pevně na barikádách pravdy a lásky,

S D.O.S.T. je to skoro jako svého času s Chartou 77, protože podobně jako kdysi Chartu 77 všichni odsuzovali, ale nikdo ji nečetl, tak i v případě D.O.S.T. se naše masová média nenamáhala podrobněji čtenáři popsat, co tato iniciativa vlastně představuje a o co usiluje. Zkrátka občan se musí spokojit s výkladem, že je to hnízdo lidí s krajně pravicovými názory, potenciální nebo zakuklení náckové. Naštěstí máme internet a na něm oficiální stránku této iniciativy (http://www.akce-dost.cz), kde se člověk může dočíst „co sou zač a vo co jim de“. Tedy v prvé řadě již název iniciativy je evidentně podezřelý. Důvěra, Objektivita, Svoboda, Tradice. No fuj. Dále tady máme jejich manifest, ve kterém formulují své znepokojení nad ideologizací veřejného života šířící se z Evropské Unie a její antidiskriminační agendou, která dle názoru signatářů napadá základní občanské svobody a útočí na tradiční sociální vzorce a struktury života společnosti jakými jsou rodina či národ. Dále vyzývají politiky, aby se postavili na obranu občanských práv a svobod, žurnalisty aby psali objektivně bez nálepkování, soudy žádají o důslednou obranu svobody myšlení a podnikání v rámci stávajícího právního řádu ČR a osobnosti kulturního a duchovního života, aby napomohly rehabilitovat tradiční mravní hodnoty. Závěrečnou část manifestu si dovolím ocitovat bez úprav:

Já, níže podepsaný signatář iniciativy D.O.S.T. veřejně prohlašuji, že:

- Uznávám rodinu založenou na manželském svazku muže a ženy za základní výraz lidské sounáležitosti a odmítám snahy o její demontáž.

- Uznávám nestejnost a komplementaritu muže a ženy a odmítám shora řízený program bezpohlavní společnosti.

- Uznávám výsostné právo rodičů na hodnotovou výchovu potomků v souladu s přirozenými mravními normami a odmítám snahy o ideologizaci školních výchovně-vzdělávacích programů.

- Uznávám hodnotu právního státu a principu presumpce neviny a odmítám jakékoli pokusy o porušení tohoto principu i snahy vnést do české legislativy vágní, právně irelevantní termíny, např. „extremismus“.

- Uznávám hodnotu národa a vlasti jako konstitutivní prvek utváření lidské osobnosti a odmítám se rozplynout v tavicím kotlíku vykořeněného kosmopolitismu.

- Uznávám hodnotu autentického náboženství a odmítám jeho řízené odstraňování z veřejného života, ale také jeho zneužívání pro nenáboženské cíle.

- Uznávám západní, anticko-křesťanské kořeny naší tradiční kultury a odmítám její účelové „úpravy“ v duchu tzv. politické korektnosti.

- Uznávám relativní hodnotu různých lidských kultur a odmítám snahy o jejich umělou nivelizaci za účelem utvoření jediného multikulturního „světového názoru“.

- Uznávám nedotknutelnost soukromého vlastnictví a odmítám snahy o zpochybnění této nedotknutelnosti.

Jak je vidět, jde těmto lidem o samé zavrženíhodné a hnusné zvrácenosti.

Vzpomínám si, jak Václav Havel ještě z prezidentské židle volal po utváření občanské společnosti jako protiváhy politiky. Nyní, když tady výrazná občanská iniciativa vznikla, je stoupenci Václava Havla permanentně napadána a transformovaná média proti ní vedou kampaň podobnou té, kterou kdysi vedla (ještě coby komunistický tisk) proti signatářům dokumentu Několik vět (http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bkolik_v%C4%9Bt)

I silně medializovanou akcí, kterou byl dopis americkému velvyslanci, iniciativa pouze protestovala proti politické podpoře pražské Gay parade nikoli proti jejímu vlastnímu organizování, jak je nám podsouváno. Podporu této akci totiž tito konzervativně uvažující lidé považují za útok proti tradičním mravním hodnotám, na kterýžto úhel pohledu mají nezadatelné právo stejně jako na obavy, kterými je politická podpora této akce naplňuje. Stejně jako organizátoři pochodu mají právo tento pochod organizovat. Stejně jako média mají právo se v komentářích přiklonit na jednu či na druhou stranu, ale před tím by měla korektně, nestranně a bez nálepkování informovat.

V deklarovaných skupinových názorech této iniciativy neshledávám nic extrémního.

Pojďme se podívat na nejnovější výplody ducha publikované na mém oblíbeném webu „Toulání se slovy“. K mému tématu je asi nejvýraznějším počinem příspěvek „Opravdu to nejsou náckové, jsou to fašouni“ (http://vera-tydlitatova.eblog.cz/opravdu-to-nejsou-nackove-jsou-to-fasouni) zřejmě přímo z pera editorky blogu ze dne 26.8. V začátku článku odmítá, že by lidé z okolí Václava Klause byli náckové (rozuměj nacionální socialisté), ale že jsou bez pochyby fašisté dle přiložené definice fašismu (http://cs.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%A1ismus) neb na svých webech oslavují Pinocheta, Franka, Salazara, Tisa a že prý se stačí podívat na jejich web Národní myšlenka, plný fašistických textů. Webovou stránku jsem si prošel a z lidí okolo Václava Klause jsem tam našel jen článek Ladislava Jákla s názvem „Jak ze mě novináři udělali nácka“ (http://www.narmyslenka.cz/view.php?nazevclanku=jak-ze-me-novinari-udelali-nacka&cisloclanku=2011080056) Ve kterém mimo jiné uvádí svůj dva roky starý text, který byl záminkou pro kampaň masmédií proti němu. Jákl jen tvrdí, že by nechal zpívat všechny kapely i ty náckovské, protože svoboda slova je důležitější než texty pár vymaštěných hlav. Velmi fašistický názor. Dále jsem tam viděl spoustu výzev na obranu dr. Bátory včetně výzvy řadových členů TOP 09, aby vedení strany upustilo od lživé kampaně proti dr. Bátorovi, ale jinak jsem nenašel jediný příspěvek kohokoli z okolí Václava Klause. Ke každému obviňujícímu tvrzení v článku paní doktorky je doložený link na příslušné články, jejichž autory ale není, pokud je mi známo, nikdo z okolí Václava Klause. Navíc zmiňovaná definice fašismu mimo jiné tvrdí, že fašismus je antiliberální, antikonzervativní a v podstatě levicová ideologie. Přesto je základem tohoto článku tvrzení, že Václav Klaus a jeho okolí jsou fašisti. Inu na toto se dá odpovědět jen citací: Vídím, paní doktorko, že „jste si osvojila cosi logiky, jež mně odzbrojuje“.

Napojení Klause a jeho lidí na fašisticky smýšlející kruhy nebylo článkem prokázáno. Doktorka Tydlitátová tedy bez obalu lže.

Samozřejmě jak Bursík, tak Tydlitátová, vzdělaní lidé, pochopili to, co pochopili vydavatelé každého bulváru: Titulek, fotka a perex článku je to co si čtenář zapamatuje. Takže Bursík vysloví tři hesla „Klaus“ „Breivik“ a „stydím se za svého prezidenta“ a ví, že nic jiného si lidé ani nebudou pamatovat. Jak musí být tito elitáři a služebná média s nimi zoufalí z toho, že ač oni se tak propagandisticky snaží, průzkumy ukazují, že Klausova obliba je vůči jejich všeobjímající pravdě a lásce zcela rezistentní. Že by ti prostí lidé, jimiž tato parta tak hluboce pohrdá, nebyli tak hloupí a poznali, kdo se jim neustále snaží nasadit psí hlavu?

No a když už jsme se dostali až sem, tak v Německu koluje po internetu následné srovnání levičáka a pravičáka:

Nemá-li pravičák rád zbraně, nekupuje je.
Nemá-li levičák rád zbraně, chce je zakázat.

Když je pravičák vegetarián, nejí maso.
Když je levičák vegetarián, organizuje protestní akce proti živočišným proteinům.

Když je pravičák buzík, užívá v klidu svého života.
Když je levičák buzík, požaduje od společnosti, aby ho respektovala.

Když pravičák přijde o práci, přemýšlí, jak by se z této situace dostal.
Když přijde o práci levičák, stěžuje si na diskriminaci.

Když se pravičákovi nelíbí televizní diskuse, tak tu televizi vypne.
Když se levičákovi nelíbí televizní diskuse, chce ty idioty, co v televizi vykládají nesmysly, zažalovat.

Když je pravičák nevěřící, tak nechodí ani do kostela, ani do synagogy, ani do mešity.
Když je levičák nevěřící, tak chce zakázat, aby se na veřejnosti objevovaly jakékoli symboly Boha, víry a jakéhokoli náboženství.

A v-v-v-v-vo tom to je.

Autor: Jaroslav Moučka | čtvrtek 1.9.2011 14:49 | karma článku: 34.17 | přečteno: 1837x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Pavla Kolářová

Kam s ní?

Před lety byla taková příjemně měkoučká, pěkně tvarovaná a pružná. Každý se s ní rád pomazlil a těch radostí, co si do sytosti užili... Jó to byly časy! Bezstarostné mládí plné divokých a vášnivých nocí, láskyplných vzdechů a...

28.5.2020 v 16:04 | Karma článku: 13.58 | Přečteno: 298 | Diskuse

Lukáš Burget

Lipovská vstoupí do Rady, Kalousek vystoupí z církve

Byli zvoleni tři z patnácti členů Rady České televize a reakce některých politiků stanovují nové dimenze hysterie

28.5.2020 v 16:00 | Karma článku: 35.19 | Přečteno: 715 | Diskuse

František Skopal

Žijeme ve světě pokřivených pojmů! A proto křivíme svět!

My lidé jsme bytostmi citu a racionality. Jde o dva základní prvky naší osobnosti a jedině na nás záleží, který z nich upřednostníme. Který z nich postavíme na první a který na druhé místo.

28.5.2020 v 15:59 | Karma článku: 6.08 | Přečteno: 91 | Diskuse

Petr Omelka

Dnes tričko s Husákem a zítra třeba s Urválkem?

Časy se mění a někdo by mohl říci, že lidé čím dál víc blbnou. Otázkou zůstává, jestli se ta naše blbost jednou neobrátí proti nám.

28.5.2020 v 8:54 | Karma článku: 19.95 | Přečteno: 504 | Diskuse

Vendula Rábová

Hurá, čas daňových přiznání je tu!

Celý rok se na to těšíme! Těch papírů a razítek. Toho vzrušeného hledání potřebných dokumentů, dokladů a faktur, dobrodružného počítání, skenování, kopírování a emailování, těch příjemných návštěv na úřadech a našich milých účetní

27.5.2020 v 20:05 | Karma článku: 8.13 | Přečteno: 275 | Diskuse
Počet článků 187 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2778

Chtěl bych žít v demokratickém kapitalismu, kde se k sobě lidé chovají slušně, kde parazit je parazitem ať pobírá bezdůvodně sociální dávky anebo tyje ze spekulací na druhých, a kde se pracovitý člověk má dobře, kde politik chápe svůj mandát jako službu své vlasti a ne příležitost, jak si nahrabat, kde je soudce občany volený zástupce spravedlnosti, která se neřídí stohy dvojakých paragrafů, ale přirozeným právem a zdravým rozumem. Chtěl bych žít v zemi, kde se stát necpe lidem do životů, ale slouží a chrání tvůrce hodnot. A taky bych chtěl žít v zemi, kde slovo vlastenectví není pošlapáváno a zesměšňováno agenty cizích zájmů.

Místo toho žiji v oligarchokratickém systému, kde platí jediné zlaté pravidlo: Kdo má zlato, určuje pravidla. Žiji ve světě, kde svoboda je otroctví, válka je mír a pravda je lež a hromadě bezobratlovců nevadí za mrzký peníz tu lež psát nebo vysílat.

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...

RECENZE: Jsem sexuální pracovnice, hlásá hrdinka filmu Pátrání po Evě

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních...