Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. prosince 2021 Květoslava

Příběh Ronny Edryho je příběhem Dobra

23. 01. 2013 18:27:36
"Jediná věc, která je potřebná pro triumf Zla je, aby dobří lidé nic nedělali." Nestává se často, aby obyčejný člověk dokázal zasadit Zlu bolestivou ránu. Příběh Ronny Edryho, izraelského občana o tom vypráví. Ronny Edry je 41 letý počítačový grafik, otec dvou dcer, kterému se podařilo zasáhnout bestii Moci. Jeho (zatím) dvě kampaně „Izrael miluje Irán“ a „Nejsem připraven umřít ve vaší válce“ v sobě mají onu mravní sílu, aby se rozšířily jako imunitní reakce Dobra po obrovitém nádoru Zla a zničily ho. Ta první kampaň ani nebyla zamýšlená. Prostě dostal nápad, vytvořil plakát a zavěsil ho na síti. Kouzelné na tom je, že kampaně nepracují s žádným finančním rozpočtem, Ronny do nich vložil své znalosti grafika a vytvořil plakáty, které se virálním způsobem šíří po Internetu již na třech kontinentech a spontánně vznikají modifikace původní myšlenky. Lidé, kteří spolu nekomunikovali spolu najednou hovoří. Dokonce se setkávají.

Izraelská veřejnost je 10 let masírovaná oficiální propagandou, která v ní buduje strach z Íránu a z Íránců. Totéž se děje iránským občanům o Izraeli. Kontakty mezi obyvateli těchto zemí jsou nulové, protože ti druzí jsou přece nepřátelé. Udělejte si pár minut čas a podívejte se na video, na které přikládám link pod článkem.


Čin Žida Ronnyho Edryho je zároveň jemně hozená rukavice všem, kteří podlehli stařičkým povídačkám o „židovském spiknutí“ na ovládnutí světa, protože nic takového neexistuje. Obyčejní lidé na celém světě mají víceméně stejné přání. Chtějí prožít pokojný plný život v láskyplném okruhu svých blízkých, své rodiny, vychovat děti a nemuset se obávat o jejich budoucnost. Toto přání je univerzálně platné pro člověka z jakéhokoli světadílu, jakékoli země, jakékoli barvy pleti a jakéhokoli vyznání bez rozdílu. A je úplně jedno, jestli jim k tomu vládne dědičný feudál, demokraticky zvolený prezident nebo společný zástupce kmenů obývajících území státu. Důležitý je mír, prosperita a stabilita těchto poměrů v čase.


Spiknutí proti lidstvu, ono Zlo, je v našem světě bohužel realitou, prahne po globální totalitní moci, ale je to plán hrstky finančních oligarchů a vrcholných světových aristokratů, kteří kvůli tomu neváhají rozpoutat jakoukoli hrůzu na této planetě. Vůči komukoli. Neváhali rozpoutat pro své cíle dvě světové války, ve kterých zahynuly desítky miliónů lidských bytostí. Nyní chřestí zbraněmi k vyvolání dalšího světového konfliktu, který již probíhá v podobě lokálních konfliktů o kontrolu nad zdroji. Rozbuškou k celosvětovému požáru má být konflikt Izrael – Írán. Jsem přesvědčen že vrcholní politici v obou zemích tomu plánu slouží. Jak Netanyahu, tak Ahmadínežád jsou agenty Zla, slouží témuž účelu, jen v jedné části světa je vždy jeden vyobrazen propagandou jako světec a druhý jako ďábel a v té druhé části světa si to prohodí. Stejnému zlu slouží většina vrcholných politiků kdekoli na světě. Sloužil mu Havel, slouží mu Schwarzenberg a do určité míry mu slouží i Zeman. Ti, kteří mu odmítají sloužit buď nejsou na čelních politických pozicích nebo jsou v naší části světa v médiích ostouzeni neutuchajícími pomlouvačnými kampaněmi.


Nám Čechům tohle nejde pod nos. Jsme odchovaní Pohádkami z mechu a kapradí a Rákosníčkem či Štaflíkem a Špagetkou, kde je Zlo trochu přitroublé a vždy je nakonec poraženo bez špetky násilí a bez kapky krve. Jsou krásné, taky je zbožňuji, jen mimo realitu.

Zlo na sebe navíc často bere velmi přívětivou, dalo by se říci laskavou podobu, lidumilnou, charitativní, altruistickou. Díky všem svým penězům, moci a vlastnictví všech rozhodujících sdělovacích prostředků si přivlastnilo velká slova jako humanita, pravda, spravedlnost, láska, soucit s jinou lidskou bytostí. Ta slova vyprázdnilo a znásilnilo do zadku.


OOPS, chybička se vloudí

Obama, který sliboval změnu, nakonec schvaloval zákony drakoničtější a protiústavnější než nenáviděný, ale alespoň čitelný fašoun George Bush jr. Byl znovuzvolen, ale Amerika je dnes nejrozdělenější zemí za celou svou historii. Vyhrál pomocí technologie používané při výrobě reklam a mírně nadpoloviční většina voličů díky masivnímu nasazení této technologie ještě nestihla procitnout z hezkého snu o změně. Stejnou technologii používá na svou volební kampaň i Schwarzenberg.

Přemýšlejme o tom, co nám Ronny Edry chce svými obrázky sdělit. Přemýšlejme, jak moc se jeho humanismus liší od tzv. humanitárního používání kazetových bomb nebo munice s ochuzeným uranem. Přemýšlejme o tom, jak budou temná knížata moci realizovat své obludné plány, když s nimi pro lásku k druhým lidem nebude chtít nikdo spolupracovat? Malé náznaky nespolupráce se objevují už i v blízkosti Zla. Netanyahu už několikrát nařizoval izraelské armádě, aby zaútočila na Írán. Jeho generálové to ale opakovaně odmítli udělat. Obávali se důsledků, které by to pro židovský národ mělo. Odmítli z obav o jiné lidi. Tedy z něčeho co sociopatičtí oligarchové manipulující tento svět a jejich poskoci jako Netanyahu vůbec neřeší.


Princip nespolupráce není ničím novým. Tento princip jako politickou sílu uvedl v život strůjce indické samostatnosti Mahátma Gándhí. Kampaně Ronnyho se k tomuto principu maně odkazují. Připojuji se.


Link na video o tom, jak to všechno vzniklo.

http://www.inspirativni.tv/israel-loves-iran-pribeh-ronnyho-edryho/

Autor: Jaroslav Moučka | středa 23.1.2013 18:27 | karma článku: 13.66 | přečteno: 703x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Stůj, to nesmíš!

Poprvé se u mě v pekařství objevil počátkem adventu chvilku před polednem. Přistoupil k pultu a objednal si: „Dobrý den, mladá paní, prosil bych silnou kávu do velké sklenice a k tomu kousek mramorové bábovky.“

8.12.2021 v 14:32 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 317 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Jsem hojně vyhledávanou dědičkou, kdejaký lump mi chce odkázat spousty peněz

A vím, že v tom nejsem jediná, že určitě i vám chodí občas nebo až moc často podezřelé e-maily, které vám oznamují, že jste zdědili neuvěřitelně vysokou částku peněz.

8.12.2021 v 11:34 | Karma článku: 28.70 | Přečteno: 563 | Diskuse

Karel Trčálek

Ještě k primitivnímu článku pana Turnera o antisemitismu

Tento článek byl publikován pátého tohoto měsíce. Úvodem jsme se dozvěděli, že svůj podíl viny na antisemitských náládách má tzv. izraelománie a jistá forma sionismu (není to Izrael, kdo dodává zbraně Ázerbajdžánu?)

8.12.2021 v 7:39 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 354 | Diskuse

Irena Mikešová

Já nemám covid, jsem jen normálně nastydlá

Zvonek. Zvoní, jako kdyby hořelo. Mám ruce od těsta na cukroví, kouknu na manžela, ten jde otevřít. Slyším sousedku až do kuchyně: „Ahoj Bikešovi, báb spoustu dovidek, bůžu dál?“ Kýchne, vysmrká se a hrne se dovnitř.

7.12.2021 v 14:59 | Karma článku: 42.92 | Přečteno: 11898 |

Josef Komárek

Dosáhli jsme 94% životní úrovně EU? Jaká to sláva!

Toť také zároveň důkaz o naší docela slušné životní úrovni už v 80.letech. Protože po propadu průmyslu, zemědělství, bytového stavebnictví, atd. za léta od vypuknutí svobody je výrazný podíl dnešní životní úrovně jen na dluh.

7.12.2021 v 12:50 | Karma článku: 29.81 | Přečteno: 827 | Diskuse
Počet článků 187 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2795

Chtěl bych žít v demokratickém kapitalismu, kde se k sobě lidé chovají slušně, kde parazit je parazitem ať pobírá bezdůvodně sociální dávky anebo tyje ze spekulací na druhých, a kde se pracovitý člověk má dobře, kde politik chápe svůj mandát jako službu své vlasti a ne příležitost, jak si nahrabat, kde je soudce občany volený zástupce spravedlnosti, která se neřídí stohy dvojakých paragrafů, ale přirozeným právem a zdravým rozumem. Chtěl bych žít v zemi, kde se stát necpe lidem do životů, ale slouží a chrání tvůrce hodnot. A taky bych chtěl žít v zemi, kde slovo vlastenectví není pošlapáváno a zesměšňováno agenty cizích zájmů.

Místo toho žiji v oligarchokratickém systému, kde platí jediné zlaté pravidlo: Kdo má zlato, určuje pravidla. Žiji ve světě, kde svoboda je otroctví, válka je mír a pravda je lež a hromadě bezobratlovců nevadí za mrzký peníz tu lež psát nebo vysílat.

Najdete na iDNES.cz