Pondělí 13. července 2020, svátek má Markéta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 13. července 2020 Markéta

Příběh Ronny Edryho je příběhem Dobra

23. 01. 2013 18:27:36
"Jediná věc, která je potřebná pro triumf Zla je, aby dobří lidé nic nedělali." Nestává se často, aby obyčejný člověk dokázal zasadit Zlu bolestivou ránu. Příběh Ronny Edryho, izraelského občana o tom vypráví. Ronny Edry je 41 letý počítačový grafik, otec dvou dcer, kterému se podařilo zasáhnout bestii Moci. Jeho (zatím) dvě kampaně „Izrael miluje Irán“ a „Nejsem připraven umřít ve vaší válce“ v sobě mají onu mravní sílu, aby se rozšířily jako imunitní reakce Dobra po obrovitém nádoru Zla a zničily ho. Ta první kampaň ani nebyla zamýšlená. Prostě dostal nápad, vytvořil plakát a zavěsil ho na síti. Kouzelné na tom je, že kampaně nepracují s žádným finančním rozpočtem, Ronny do nich vložil své znalosti grafika a vytvořil plakáty, které se virálním způsobem šíří po Internetu již na třech kontinentech a spontánně vznikají modifikace původní myšlenky. Lidé, kteří spolu nekomunikovali spolu najednou hovoří. Dokonce se setkávají.

Izraelská veřejnost je 10 let masírovaná oficiální propagandou, která v ní buduje strach z Íránu a z Íránců. Totéž se děje iránským občanům o Izraeli. Kontakty mezi obyvateli těchto zemí jsou nulové, protože ti druzí jsou přece nepřátelé. Udělejte si pár minut čas a podívejte se na video, na které přikládám link pod článkem.


Čin Žida Ronnyho Edryho je zároveň jemně hozená rukavice všem, kteří podlehli stařičkým povídačkám o „židovském spiknutí“ na ovládnutí světa, protože nic takového neexistuje. Obyčejní lidé na celém světě mají víceméně stejné přání. Chtějí prožít pokojný plný život v láskyplném okruhu svých blízkých, své rodiny, vychovat děti a nemuset se obávat o jejich budoucnost. Toto přání je univerzálně platné pro člověka z jakéhokoli světadílu, jakékoli země, jakékoli barvy pleti a jakéhokoli vyznání bez rozdílu. A je úplně jedno, jestli jim k tomu vládne dědičný feudál, demokraticky zvolený prezident nebo společný zástupce kmenů obývajících území státu. Důležitý je mír, prosperita a stabilita těchto poměrů v čase.


Spiknutí proti lidstvu, ono Zlo, je v našem světě bohužel realitou, prahne po globální totalitní moci, ale je to plán hrstky finančních oligarchů a vrcholných světových aristokratů, kteří kvůli tomu neváhají rozpoutat jakoukoli hrůzu na této planetě. Vůči komukoli. Neváhali rozpoutat pro své cíle dvě světové války, ve kterých zahynuly desítky miliónů lidských bytostí. Nyní chřestí zbraněmi k vyvolání dalšího světového konfliktu, který již probíhá v podobě lokálních konfliktů o kontrolu nad zdroji. Rozbuškou k celosvětovému požáru má být konflikt Izrael – Írán. Jsem přesvědčen že vrcholní politici v obou zemích tomu plánu slouží. Jak Netanyahu, tak Ahmadínežád jsou agenty Zla, slouží témuž účelu, jen v jedné části světa je vždy jeden vyobrazen propagandou jako světec a druhý jako ďábel a v té druhé části světa si to prohodí. Stejnému zlu slouží většina vrcholných politiků kdekoli na světě. Sloužil mu Havel, slouží mu Schwarzenberg a do určité míry mu slouží i Zeman. Ti, kteří mu odmítají sloužit buď nejsou na čelních politických pozicích nebo jsou v naší části světa v médiích ostouzeni neutuchajícími pomlouvačnými kampaněmi.


Nám Čechům tohle nejde pod nos. Jsme odchovaní Pohádkami z mechu a kapradí a Rákosníčkem či Štaflíkem a Špagetkou, kde je Zlo trochu přitroublé a vždy je nakonec poraženo bez špetky násilí a bez kapky krve. Jsou krásné, taky je zbožňuji, jen mimo realitu.

Zlo na sebe navíc často bere velmi přívětivou, dalo by se říci laskavou podobu, lidumilnou, charitativní, altruistickou. Díky všem svým penězům, moci a vlastnictví všech rozhodujících sdělovacích prostředků si přivlastnilo velká slova jako humanita, pravda, spravedlnost, láska, soucit s jinou lidskou bytostí. Ta slova vyprázdnilo a znásilnilo do zadku.


OOPS, chybička se vloudí

Obama, který sliboval změnu, nakonec schvaloval zákony drakoničtější a protiústavnější než nenáviděný, ale alespoň čitelný fašoun George Bush jr. Byl znovuzvolen, ale Amerika je dnes nejrozdělenější zemí za celou svou historii. Vyhrál pomocí technologie používané při výrobě reklam a mírně nadpoloviční většina voličů díky masivnímu nasazení této technologie ještě nestihla procitnout z hezkého snu o změně. Stejnou technologii používá na svou volební kampaň i Schwarzenberg.

Přemýšlejme o tom, co nám Ronny Edry chce svými obrázky sdělit. Přemýšlejme, jak moc se jeho humanismus liší od tzv. humanitárního používání kazetových bomb nebo munice s ochuzeným uranem. Přemýšlejme o tom, jak budou temná knížata moci realizovat své obludné plány, když s nimi pro lásku k druhým lidem nebude chtít nikdo spolupracovat? Malé náznaky nespolupráce se objevují už i v blízkosti Zla. Netanyahu už několikrát nařizoval izraelské armádě, aby zaútočila na Írán. Jeho generálové to ale opakovaně odmítli udělat. Obávali se důsledků, které by to pro židovský národ mělo. Odmítli z obav o jiné lidi. Tedy z něčeho co sociopatičtí oligarchové manipulující tento svět a jejich poskoci jako Netanyahu vůbec neřeší.


Princip nespolupráce není ničím novým. Tento princip jako politickou sílu uvedl v život strůjce indické samostatnosti Mahátma Gándhí. Kampaně Ronnyho se k tomuto principu maně odkazují. Připojuji se.


Link na video o tom, jak to všechno vzniklo.

http://www.inspirativni.tv/israel-loves-iran-pribeh-ronnyho-edryho/

Autor: Jaroslav Moučka | středa 23.1.2013 18:27 | karma článku: 13.66 | přečteno: 700x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

O kompetenci křesťanských ideologů hodnotit jiné

O křesťanských církvích je známo, že mají svá centra pro studium sekt, a v nich se věnují zkoumání různých mimo křesťanských, nebo také nestandardních křesťanských duchovních směrů a proudů.

13.7.2020 v 15:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 91 | Diskuse

Jan Pražák

Nejapná úvaha

Tato slaboduchá myšlenka mě napadla po návštěvě jedné nejmenované krčmy, v níž se to hemžilo alchymistickými baňkami, ve městě, jehož jméno z důvodů utajení nemohu uvést a které se nachází poblíž rybníka Svět.

13.7.2020 v 14:31 | Karma článku: 8.63 | Přečteno: 229 | Diskuse

Renata Bernardi

Pokud jsi samostatná a zajištěná, tak mi větší prsa nevadí.

Skutečné příběhy ze seznamování online v Česku. Neupravená realita bez příkras. Někoho vyděsí, někoho pobaví. Doufám, že to druhé převáží. Online svět je prostě svět nekonečný a pestrý.

13.7.2020 v 8:14 | Karma článku: 26.70 | Přečteno: 984 | Diskuse

Michal Pohanka

Blog info: Anketa Bloger roku se letos konat nebude, je nám to velmi líto

Jarní termín konání akce jsme kvůli koronaviru původně chtěli přesunout do podzimních dnů, ale před chvílí nám přišel mail od vedení, že i toto bohužel padá.

12.7.2020 v 20:23 | Karma článku: 12.28 | Přečteno: 252 |

Jan Klar

Deník spisovatele – když mladý pražský „pária“ vzývá revoluci

Jeden z mála textů, který mě v poslední době zaujal, napsal do Salónu Práva bývalý předseda Strany zelených. Pro mé nečasové úvahy není jeho jméno zase tak podstatné, současníci si ho jistě sami doplní.

12.7.2020 v 18:32 | Karma článku: 24.66 | Přečteno: 711 | Diskuse
Počet článků 187 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2779

Chtěl bych žít v demokratickém kapitalismu, kde se k sobě lidé chovají slušně, kde parazit je parazitem ať pobírá bezdůvodně sociální dávky anebo tyje ze spekulací na druhých, a kde se pracovitý člověk má dobře, kde politik chápe svůj mandát jako službu své vlasti a ne příležitost, jak si nahrabat, kde je soudce občany volený zástupce spravedlnosti, která se neřídí stohy dvojakých paragrafů, ale přirozeným právem a zdravým rozumem. Chtěl bych žít v zemi, kde se stát necpe lidem do životů, ale slouží a chrání tvůrce hodnot. A taky bych chtěl žít v zemi, kde slovo vlastenectví není pošlapáváno a zesměšňováno agenty cizích zájmů.

Místo toho žiji v oligarchokratickém systému, kde platí jediné zlaté pravidlo: Kdo má zlato, určuje pravidla. Žiji ve světě, kde svoboda je otroctví, válka je mír a pravda je lež a hromadě bezobratlovců nevadí za mrzký peníz tu lež psát nebo vysílat.