Oslava vitamínu C

16. 03. 2015 12:28:21
Naše současná medicína povětšinou řeší symptomy, nikoli příčiny onemocnění. Přesto mám velký respekt před tím, co bych nazval mechanickým lékařstvím. Tedy té části, která napravuje mechanické vady těla jakéhokoli druhu ( výměna kloubů, umělé chlopně, ucpané žlučovody, transplantace, oprava oční rohovky, bypasy, zlomeniny...). Tam, kde je zapotřebí celostního přístupu a pochopení komplexních chemických a psychických procesů v těle, ale selhává. A za jeden z největších problémů současnosti považuji farmacii. Někdy pochopitelně není zbytí. Například když je potřeba, aby tělo přijalo darovaný orgán. Většinou se ale obávám, že jde v prvé řadě o byznys, ve kterém rozhodně zdraví neřkuli život člověka není tou nejvyšší prioritou. Toto přesvědčení ještě podtrhuje skutečnost, že pouhé 4 firmy kontrolují ty banky a finanční instituce, které kontrolují 500 největších globálních firem. A mezi němi jsou jak členové tzv. Big pharmy, tak největší světoví zpracovatelé potravin a biotechnologické společnosti...

Proto mně vždy potěší, když narazím na relativně jednoduchá řešení zdravotních problémů. A na vlastní kůži jsem se přesvědčil, že informace o schopnostech vitamínu C, neboli kyseliny askorbové, které se člověk tu a tam dočte, nelhaly. Od dětství jsem trpěl meziprstovou plísní na nohou. Žádný drastický problém, jen periodicky se opakující nepříjemné svědění až mírná bolest mezi prsty na nohou, prasklá a olupující se kůže. Celý život jsem na to používal nejrůznější masti. Za komunistů Mykoseptin, později i poměrně drahé cizokrajně pojmenované mastičky. Levné nebo drahé, vždy jen dočasně ulevily, zahojily prasklou kůži, ale po krátkém čase se problémy zase vrátily. Po čtyřicítce se mi navíc plíseň dostala pod nehet na palci pravé nohy. Na tu už nefungovalo nic.

Až jednou moje přítelkyně koupila od známého lékárníka dvě ampule vitamínu C pro infuzní použití, protože dostala od známé lékařky tip, jak si vyléčit pár bradaviček na chodidle nohy, které ji hezkých pár let trápily pokaždé, když si vzala boty na podpatku. A ono se to povedlo. Bez bolestivého vypalování s nejistým výsledkem. Stačily dvě aplikace vždy na 48 hodin za pomoci céčkem nasáklého odličovacího tampónu a kousku náplasti a kůži na chodidlech má hebkou jako miminko prdelku. A to přesto, že v prvních dvou týdnech po aplikaci se nic viditelného nedělo. Najednou jsme zjistili, že se bradavičky drasticky zmenšily, až nakonec zmizely docela. Tož jsem vzal a použil druhou ampuli na svou plíseň. Trochu to první den štípalo, ale kůži mám od té doby zahojenou a celoživotní problém je pryč. Stejně jsem zatočil s podnehtovou plísní, na kterou jsem použil nasycený roztok potravinářského céčka, který jsme koupili jako prášek v DéeMku.. Kolonie plísně nejprve pod nehtem zrezla (jak se na rzi sluší a patří) a pak se začala zpod nehtu vydrolovat v podobě malých pomerně tvrdých granulek. Tenoulinká vrstvička nehtu, která po vydrolení mrtvého parazitického organizmu zbyla se nakonec bezbolestně odlomila, já na obnažené podloží ještě jednou aplikoval tentokrát kašičku z ne zcela rozpuštěných krystalků potravinářského vitamínu C a z lůžka po čase začal vyrůstat zdravý růžovoučký nehtík....

O céčku se dočtete i to, že se jím nelze předávkovat, neboli že se dá konzumovat v jakémkoli množství jako prevence. Někteří mu dokonce přisuzují i schopnost porazit rakovinu. Ať je to pravda nebo ne, doporučuji se v případech, kdy vám lékař předepíše farmakologickou "léčbu", pokusit nejprve hledat staré přírodní a celostní metody léčby. Poté, co do sebe začneme cpát mnohdy jedovatou chemii, bude už pozdě, Steve Jobs z Apple už měl úplně zdevastovaný imunitní systém, když se obrátil k celostním lékařům a oni už mu neuměli pomoci. Nevěřme moc dietním doporučením dnešních lékařů, protože toho o výživě moc nevědí a co se na školách dozvědí, je často zcela mimo. Skupina výzkumníků v Británii například nedávno zjistila, že dietetická doporučení, která se dávají lidem s vysokou hladinou cholesterolu již 30 let jsou úplně chybná a nefunknční, ne-li dokonce vedoucí k zanášení cév cholesterolovými nánosy. Tedy přesně k tomu, před čím mají člověka chránit. Britové spustili svůj výzkum poté, když objevili fakt, že původní závěry byly udělány na základě sledování malé skupiny již nemocných mužů... Základním závěrem nového výzkumu bylo, že konzumace živočišných tuků nemá na hladiny krevního cholesterolu naprosto žádný vliv...

Současní lékaři jsou bohužel ve spoustě záležitostí týkajících se fungování lidského těla prostě indoktrinováni ve školách a následně odborným tiskem, mnohdy ku prospěchu farmaceutických společností a navíc, pokud není lékař zvídavý a vy nejste příbuzní nebo dobří přátelé, nebude léčit jinak než podle lege artis, kteréžto postupy a léčby jsou prolobovány opět farmaceutickými firmami až na úrovni Světové zdravotnické organizace (WHO) a použitím neschváleného postupu riskují ztrátu lékařské licence.

Lidské tělo je velmi komplexní a věda umí pracovat jen s omezeným množstvím proměnných. Pro mně je zkušenost s vitamínem C (byť syntetickým) potvrzením toho, že vše potřebné dokážeme najít v přírodě. A naši předkové i dnešní tzv. "primitivní" kultury znali a znají účinky přírodních látek a umí je využít ve svůj prospěch. V dnešní době, kdy elity ztratily monopol na informace, lze spoustu znalostí a kontaktů na alternativní pomoc získat z internetu. Kéž máme všichni v časech zdravotních problémů štěstí a vyhneme se jak ziskem motivovaným postupům a léčbám, tak podvodníkům, na které nutně v alternativním polosvětě také narazíme. a zvolíme si to, co nám skutečně pomůže.

Autor: Jaroslav Moučka | pondělí 16.3.2015 12:28 | karma článku: 19.07 | přečteno: 865x

Další články blogera

Jaroslav Moučka

Na vojnu sú treba tri veci: peniaze peňéži, peníze

Transparency International vydala studii, kde pýše, že jednou z hlavních hnacích sil války vedené IS je korupce místních úřadů.

22.2.2017 v 10:33 | Karma článku: 21.21 | Přečteno: 656 | Diskuse

Jaroslav Moučka

Je Doník skutečným revolucionářem v Bílém domě?

Kulturní marxisti všech zemí vyrazili na křížovou cestu proti nově demokraticky zvolenému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Babišův idnes plní údernickou normu 3 antitrumpovské články denně.

13.2.2017 v 9:54 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 566 | Diskuse

Jaroslav Moučka

Osídlení Sudet

Ve včerejším idnesu je článek o Osoblaze a jak se tam lidem těžko žije. http://ostrava.idnes.cz/pribehy-sidlist-osoblaha-na-krnovsku-dwq-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170130_181103_ostrava-zpravy_jog

1.2.2017 v 10:37 | Karma článku: 28.33 | Přečteno: 1965 | Diskuse

Jaroslav Moučka

Trump versus Streep

Dal jsem si časový odstup od události, abych byl schopen se oprostit od případných emocí a vidět celou záležitost takříkajíc s čistou hlavou.

30.1.2017 v 10:22 | Karma článku: 35.20 | Přečteno: 2019 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaromír Tichý

Jak má dnes vypadat businessman?

Když už jsem začal přechodně s nevinařskými tématy, rozhodl jsem se napsat článek na téma image obchodníka - muže. Myslím, že je to užitečné. Občas člověk stále narazí na velmi "divné týpky".

21.1.2019 v 18:10 | Karma článku: 8.38 | Přečteno: 252 | Diskuse

Jonáš Jenšovský

Krev teče vždycky červená aneb Když plakátky nekecají

Hanina Veselá není v tuzemských vodách fantastiky nový zjevením a Magnolie novou postavou. Tak se koukneme, jak nám ta drzá kočka obstála tentokrát...

21.1.2019 v 17:45 | Karma článku: 4.90 | Přečteno: 176 | Diskuse

Michal Pohanka

Individuálně plánovaná smrt? Aneb Když jste (byl) starý, nemocný a bezmocný 6

Jsem už z oboru bohužel zvyklý na ledacos a hned tak mě něco nerozhází, ale nedávné utrpení člověka, říkejme mu třeba pan Slonos, překonalo všechna má negativní očekávání.

21.1.2019 v 16:53 | Karma článku: 25.50 | Přečteno: 793 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Já si, hergot, svůj porod nepamatuji

Největší chybou státu je to, že se nevěnuje velká pozornost složitému tématu - rodina. A ještě větší chybou je, že neexistuje žádný pořad, který by lidem sdělil, co je důležité pro vývoj jejich dětí, ale i jich samotných.

21.1.2019 v 15:07 | Karma článku: 18.61 | Přečteno: 552 | Diskuse

Olga Pavlíková

Nedostupné léčebné konopí

Obrací se mi žaludek, když čtu, že „...podle vládní výroční zprávy si desetitisíce pacientů kupují marihuanu levněji na černém trhu, kde lze pořídit gram za stovku, nebo si ji pěstují doma. Kouří ji a míchají z ní masti.

21.1.2019 v 13:59 | Karma článku: 31.49 | Přečteno: 767 | Diskuse
Počet článků 187 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2760

Chtěl bych žít v demokratickém kapitalismu, kde se k sobě lidé chovají slušně, kde parazit je parazitem ať pobírá bezdůvodně sociální dávky anebo tyje ze spekulací na druhých, a kde se pracovitý člověk má dobře, kde politik chápe svůj mandát jako službu své vlasti a ne příležitost, jak si nahrabat, kde je soudce občany volený zástupce spravedlnosti, která se neřídí stohy dvojakých paragrafů, ale přirozeným právem a zdravým rozumem. Chtěl bych žít v zemi, kde se stát necpe lidem do životů, ale slouží a chrání tvůrce hodnot. A taky bych chtěl žít v zemi, kde slovo vlastenectví není pošlapáváno a zesměšňováno agenty cizích zájmů.

Místo toho žiji v oligarchokratickém systému, kde platí jediné zlaté pravidlo: Kdo má zlato, určuje pravidla. Žiji ve světě, kde svoboda je otroctví, válka je mír a pravda je lež a hromadě bezobratlovců nevadí za mrzký peníz tu lež psát nebo vysílat.

Najdete na iDNES.cz